Üye Giriş
Untitled Document
 
 

 

 

BAYANLAR,BAYLAR

 
Bayanlar için önemli uyarılar

1
Unutmayınız ki bu site öncelikle sizin hertürlü kişisel bilginizi gizli tutar (email adresiniz dahil). Hiçbir şekilde tam güvenmeksizin yazıştığınız kişilere email adresinizi, isminizi..vs kişisel bilgilerinizi vermeyiniz. Eğer ısrarla bu tür bilgilerinizi daha ilk tanışma aşamasında isterlerse, bu kişiler hakkında şüpheci olunuz. Size saygı duyan, öncelikle sizin güvenliğinizi göz önünde bulunduran kişidir.

2
Eğer sizi rahatsız eden yada mesaj almak istemediğiniz kişiler olursa, "Mesaj Engelle" şeçeneğini kullanarak bu kişiden size mesaj gelmesini engelleyiniz.

3
Sizinle yüzyüze tanışmak isteyen kişilerle karşılaşmak için, mutlaka ve mutlaka sizinle birlikte gidebileceğiniz bayan arkadaşınız, kardeşiniz ..vs güvendiğiniz kişiyi yanınızda götürünüz. Unutmayınız ki eş adayı dahi olsa, sizin yalnız olarak bir bay ile beraber olmanız her türlü riski beraber getirebileceği gibi, islami olarak uygun bir durum da değildir.

4
Sizinle tanışmak için, sizi yalnız olarak karşılamak isteyen kişiler olursa, görüşmeyi red etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Eğer gerçekten evlilik amaçlı tanışmak isteniyorsa, sizin bir refakatçi ile (kardeş,arkadaş..vs) görüşmeye gitmek istemenizi doğal karşılıyor olması gerekir. Bunun haricinde bir tepki veriyorsa , farklı bir niyeti olduğundan şüpheleniniz. Böyle dikkatli davranmak hem sizin islam dairesinde davranış göstermenizi sağlayacak , hem de güvenliğinizi artırmış olacaktır.

5
Size yollanan mesajları mümkün olduğunca cevaplamaya, ilgilenmediğiniz kişiler olsa bile en azından nazik bir cevap ile bildirmeye gayret gösteriniz. Eğer ısrarcı yada rahatsız eden mesajlar alır iseniz , "Mesaj Engelle" şeçeneğini kullanarak bu kişiden size mesaj gelmesini engelleyiniz.

6
Unutmayınız ki yukarıda bahsedilen güvenlik konuları size yardımcı olmayı amaçlamaktadır, kendinizi atacağınız her türlü riskten sadece ve sadece siz kendiniz sorumlusunuz. Hem maddi hem manevi olarak, karşı taraf ile sorumluluğu paylaşan kişi olduğunuzu unutmayınız.
Baylar için önemli uyarılar
1

Yazılı veya sözlü görüşmelerinizde, kendinize uygun olduğuna inandığınız bayanlarla görüşme talep edecek iseniz , bayanın sizinle yalnız görüşmesini istemeyiniz. Bayanın bir arkadaş yada tanıdığı biri ile sizinle görüşmeye gelmesini isteyiniz. Bunun hem sizin, hemde bayan için maddi manevi bakımdan çok daha iyi bir davranış olduğunu unutmayınız.

2
Gerçekten size uygun olduğuna inandığınız bayanlara mesaj yollayınız, ciddiyet ve kalite göstergesi olmayan mesajlar yollarsanız büyük ihtimalle cevap dahi almayacağınızı unutmayınız.

3
Eğer size ilgilenmediğini belirten bir mesaj yollarsa kesinlikle ısrarcı yada kırıcı olmayınız. Unutmayınız, bu site sadece birbirine uyumlu olanların birbirini bulabilmesi için hizmet eden bir sitedir, kişiler birbirlerini beğenmek zorunda olmadıkları gibi, siz de birçok profili kendinize uygun bulmayabilirsiniz.

4
Eğer bir bayan ile uyumlu olduğunuza inanıyor ve o bayan ile sürekli görüşme halinde bulunuyorsanız, kesinlikle başka bayanlar ile yazışmayınız, bu hem sizin ciddiyet ölçünüzün çizgisi, hemde niyetinizin doğruluğunu gösteren bir kriter olarak önem taşımaktadır.

5
Eğer bir bayanın, halen başka bir bey ile görüşme halinde olduğunu bildiğiniz bir durum mevcut ise, bu bayan ile görüşmeniz doğru olmayabilir. Çünkü uygun olanın, sadece iki kişi arasındaki evlilik amaçlı görüşmesi olduğunu, bir üçüncü kişinin aday olarak araya katılmasının doğru olmadığını unutmayınız.

Copyright ? 2004-2007. All rights reserved. Designed by Merih Akca