Üye Giriş
Untitled Document
 
 

 

 

SIK SORULAN SORULAR

 
Henüz üye olmayanlar için

1
Soru: Siteye üyelik ücretsiz midir ?
Cevap: Üyelik ücretsizdir, fakat üye olduktan sonra mesaj göndermek ve iletişim kurmak istediğiniz kişiler olursa, bu hizmet ücretlidir. Sitenin kalite ve ciddiyet seviyesini herzaman yukarıda tutmak için bu uygulamayı gündemde tutuyoruz.

2
Soru: Üyelik için form doldurmak yetiyor mu ?
Cevap:
Hayır, siz form doldurduktan sonra site yöneticileri tarafından kontrol edilir ve eğer uygun bulunursa ücretsiz olarak sitede yayınlanır.

3
Soru: Sitedeki kişilere mesaj göndermek istiyorum, ücreti nedir ?
Cevap: Ücretler için menude Ücretli Üyelik linkine tıklayınız.

4
Soru: Siteye ücretli üye olursam, kayıtlı profilim daima kayıtlı mı kalır ?
Cevap:
Belli süre içerisinde siteye giriş yapmayanların kaydı haber vermeksizin silinebilir, bu site sadece aktif olarak eş arayışında olanlar için geçerlidir. Siteye girişiniz olmaz ise size mesaj yollayanların da zamanını tüketmiş olacağınızdan, bu uygulamayı gündemde tutuyoruz. Ayrıca, kişilere gönderdiğiniz uygunsuz mesajlar olursa ve şikayet edilirseniz, kaydınız derhal silinir. Hertürlü sebepten dolayı kayıtları silinenlerin ücretleri geri iade EDİLMEZ.

5
Soru: Bu sitenin amacı nedir ?
Cevap: İslami prensip ve değerlere önem veren müslümanların, sadece evlilik amaçlı olarak, diğer evlenmek isteyen müslümanlar hakkında ilk olarak genel bilgi edinebileceği, ve istendiği takdirde email göndererek kendi güvenliğini tehlikeye atmadan irtibat kurabileceği ortamı sağlayan bir hizmettir.  
6
Soru: Bu sitedeki evlilik ilanlarına ne kadar güvenebilirim ?
Cevap: Gelişen teknoloji ile beraber kişiler arası iletişimin şekilleri daha kolay ve çabuk ulaşılabilir olduğu gibi, beraberinde gelen riskler de elbette mevcuttur. Bu amaçla, sitemizde yer alan ve çok çesitli ülkelerde/şehirlerde yaşayan kişiler tarafından bırakılan evlilik ilanlarının yüzde yüz güvencesini verebilmek mümkün değildir. Ancak su gerçektir ki, klasik güncel hayatta da evlilik maksatlı görüşüp tanıma/tavsiye etme şekilleri ile eş adayları hakkında bilgi edinilirken ulaşılabilinecek doğruluk değerleri sınırlıdır. Bu açıdan bakıldığında, internet teknolojisini kullanarak eş adaylarını tanıma, güncel hayattaki klasik yöntemlerden çok daha fazla geniş yelpazede imkanlar sunar. Internet teknolojisini kullanarak sadece kendi şehrinde olanları tanımayi değil, diğer ülkelerde yaşayan kişilere de bir anda ulaşabilme imkanı tanır.

Fakat unutulmamalıdır ki, bu sitedeki yüzlerce ilan sadece bir ön eleme /seçme hizmetidir. Güncel hayatta da kişiler kendilerine tavsiye edilen/tanıtıldıkları kişilerden öneleyerek, kendileri için en uygun olabilicek kişiyi bulmaya çalışırlar. Bu sitedeki hizmetten yararlanırken, ciddi ve size uygun olduguna kanaat getirdiğiniz kişiyi daha ciddi seviyede tanıma/değerlendirme arzusunda iseniz, bunu aile/veli/arkadaş bilgisi dahilinde ve mümkünse onların nezareti altinda yapmanızı önemle tavsiye ederiz. Bu hem bay/bayan olarak sizin için, hemde eş adayı için daha doğru ve ciddiyeti ortaya koyan bir davraniş şeklidir. Aksi halde, her iki tarafin aileleri/velileri bilmeden, kişisel olarak sürdürülen irtibatlar beraberinde riskler ve islami değerlere uygunluk taşımayan davranışlar getirebilir. Her iki tarafın da ciddiyet seviyesi, taraflar ciddiyet ve uygunluk konusunda güven sağladığı aşamada ailelerin/velilerin de bilgisi dahilinde olup olmaması ile doğru orantılıdır denebilir.

7
Soru: "Ücretsiz Üye Ol" kısmından kaydolmuştum fakat bir süre sonra kaydımın silinmiş olduğunu gördüm.Neden ?
Cevap: Kayıt aşamasında kendisi ile ilgili detaylari yazarken, telefon , adres,email..vs direk kişisel irtibat bilgisi yazanların ilanları bizim tarafımızdan haber verilmeksizin silinmektedir. Bunun sebebi, sitemize üye olanlarin kişisel gizliliklerinin ve güvenliklerinin bizim için en önemli unsur olduğundan dolayıdir ve bu konuda sitedeki hizmet çizgisine uygun olmayan davranıilara toleranslı yaklaşmıyoruz.

Üye olanlar için
1
Soru: Nasıl resim yükleyebilirim ?
Cevap: "Resim Güncelle" linkini tılayarak yükleyebilirsiniz. Yükleyeceğiniz resim maksimum 50 kb büyüklüğünde olabilir.
2
Soru: Kaç adet resim yükleyebilirim ?
Cevap: Sadece bir adet resim yükleyebilirsiniz, eğer ikinci bir resim yüklerseniz ilk resminiz otomatik olarak silinir ve en son yüklediğiniz resim kalır.

3

Soru: Kaydımla ilgili bilgilerimi değiştirmek ve güncellemek istiyorum, nasıl yapabilirim ? 
Cevap: "Kaydımı Güncelle" linkini tıklayarak gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

4
Soru: Şifremi nasıl değiştirebilirim ?
Cevap: "Kaydımı Güncelle" linkini kullanarak yeni şifrenizi yazıp değiştirebilirsiniz.

5
Soru: Sitedeki kişilere mesaj göndermek istiyorum, ücreti nedir ?
Cevap: Ücretler için buraya tıklayınız.

6
Soru: Sitedeki ilanların listelenmesinde hangi kriterler önemli ?
Cevap: İlanlar listelenirken ilk olarak resmi yüklü olanlar ile siteye en son giriş yapanların ilanları üst sıralarda listelenir.

Copyright ? 2004-2007. All rights reserved. Designed by Merih Akca